A kosár üres!
Keresés
Kategóriák
Hírlevélre feliratkozás
Legújabb termékünk
PANZI FitActive SNACK Denta-Sticks jutalomfalat (vörösáfonya, kurkuma)
560 Ft
2020. március 4.
Többször írtunk már abban a témában, hogy mit, illetve milyen mennyiséget ne adjunk kedvencünknek a nagyétkű ünnepek alatt, után.
Most szeretnénk megosztani Veletek, hogy mi az, amiről talán nem gondolnánk, hogy jót teszünk nekik, ám mégis bátran megoszthatjuk velük.
Ha az állatorvosodnak nincs ellene kifogása, kis adagokban elkezdheted a gyümölcsök bevezetését a kutyád étrendjébe. Annak ellenére, hogy a gyümölcs jó nekik, nem kalóriamentes és cukormentes. Vigyázz az adagolással, főleg első alkalommal, mivel nem tudhatod, hogy a kutyád szervezetéből nem vált-e ki allergiás reakciót az adott gyümölcs, vagy nem okoz-e olyan egyéb olyan mellékhatást nála, mint a gyomorrontás, vagy a felfúvódás. Ezért egyszerre csak kis adagok etetése javasolt, és csak egy gyümölcs kóstoltatása –ahogyan a gyerekeknél is- hogy kiszűrjük mi, mit okoz nála, legyen az pozitív vagy negatív hatás.
Méretezzük a gyümölcs cikkezését a kutyánk méreteinek megfelelően, vagy akár reszelhetjük is, ha úgy ítéljük biztonságosnak mohó kedvencünk számára.
A nagyobb maggal vagy csonthéjas maggal rendelkező gyümölcsökből etetés előtt távolítsd el a magokat, mivel azok súlyos egészségügyi problémákat okozatnak kutyáinknál, ha lenyelik őket. Bár nem minden mag okoz egészségügyi problémát, de azért jobb félni, mint megijedni. A problémás magok, melyek mérgezőek kutyáink számára: az alma, a sárgabarack, az őszibarack, a nektarin, a szilva csonthéjas magjai valamint a cseresznye és a meggy magok is.
PURINA ADVENTUROS NUGGETS vaddisznó